Informacje
BPC GROUP POLAND zaprasza Państwa na Roadshow:
Branża farmaceutyczno-kosmetyczna – wyzwania i potrzeby
Branża kosmetyczno-farmaceutyczna to jedna z najszybciej rozwijających się i innowacyjnych gałęzi przemysłu. Bez wątpienia sektor ten wymaga więc nowoczesnych rozwiązań i technik umożliwiających zwiększenie efektywności prowadzonych procesów biznesowych. Szereg obwarowań prawnych oraz rosnąca agresywność konkurencji dodatkowo wymusza na przedsiębiorcach poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań informatycznych, które pomogą przetrwać w trudnych czasach a jednocześnie wesprą w dotarciu do globalnego klienta. Kontrola jakości jest nieodzownym elementem towarzyszącym procesom produkcyjnym także w tej branży. Stanowi ona podstawowe źródło informacji zwrotnej o prowadzonych procesach technologicznych pozwalające doskonalić produkcję oraz ograniczać koszty.
Branża farmaceutyczno-kosmetyczna – wyzwania i potrzeby
a możliwości rozwiązań informatycznych.
Przed producentami, a także dystrybutorami wyrobów kosmetyczno-farmaceutycznych stoi jedno najważniejsze zadanie - zapewnienie bezpieczeństwa dostarczanych na rynek produktów. Realizacja założenia wiąże się z rejestrowaniem i gromadzeniem danych związanych z wyrobami na każdym procesie wytwarzania oraz łańcucha dostaw. Produkcja w branży związana jest z szeregiem skomplikowanych procesów, które niejednokrotnie wymagają automatyzacji oraz optymalizacji. Tylko niektóre z nich to: obsługa produkcji recepturowej oraz tworzenie złożonych kart technologicznych, zaawansowana kontrola jakości na każdym etapie produkcyjnym, zgodność ze standardami m.in. ISO, planowanie poszczególnych etapów powstawania produktu i obsługa każdego nich (w tym laboratorium), obsługa produktów ubocznych, bieżące wyliczanie TKW, tworzenie akcji promocyjno-marketingowych, tworzenie zestawów produktów, definiowanie i zarządzanie zamiennikami.
Największym problemem informatyzacji branży chemicznej jest złożoność wszystkich procesów technologicznych obecnych przy produkcji chemikaliów. Konieczność dostosowania się do wszystkich wymogów prawnych i sanitarnych w tym sektorze obliguje przedsiębiorców do wspierania się systemami informatycznymi. Dla producentów, a także dystrybutorów wyrobów chemicznych najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa dostarczanych produktów. Realizacja tego założenia wiąże się z rejestrowaniem i gromadzeniem danych na każdym etapie wytwarzania. Systemy informatyczne klasy SCM dają możliwość monitorowania każdego etapu w łańcuchu dostaw. Szczególnie ważne jest to w tych przedsiębiorstwach, których produkty opatrzone są terminami ważności.
Na spotkaniu zostaną przedstawione następujące zagadnienia:
- Obsługa produkcji recepturowej;
- Tworzenie złożonych kart technologicznych;
- Dostosowanie produkcji do norm prawnych (m.in. ISO);
- Zaawansowana kontrola jakości;
- Obsługa laboratoriów, planowanie produkcji;
- Obsługa produktów ubocznych;
- Zarządzanie zmiennymi recepturami;
- Genealogia, śledzenie cyklu życia produktu (Traceability);
- Identyfikacja łańcucha dostaw (SCM);
- Wyliczanie bieżącego TKW;
- Zarządzanie zamiennikami i ich definiowanie.
Na spotkanie zapraszamy zarząd i management przedsiębiorstw oraz organizacji,
chcących poznać techniki informatyczne wspierające procesy biznesowe, a w szczególności:
- Prezesów i członków zarządów przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego;
- Dyrektorów pionów merytorycznych, m.in. produkcji, technicznych, laboratoriów,
kontroli jakości, finansów, rozwoju; - Kierowników pionów informatyki;
- Głównych technologów;
- Głównych automatyków, konstruktorów.